Vishay/Vitramon VJ1812Y392JBGAT4X
VJ1812Y392JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y392JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y392JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y392JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y392JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y392JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y392JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y392JBGAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y392JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y392JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y392JBGAT4X
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
PATCHCORD SOCKET-BANA SOCKT BLK datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 14POS 2MM GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 34VWM 57.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 80POS .050 SMD datasheet.pdf