Vishay/Vitramon VJ1812Y471JBAAT4X
VJ1812Y471JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y471JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y471JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y471JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y471JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y471JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y471JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y471JBAAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y471JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y471JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y471JBAAT4X
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.3A SOT23-3 datasheet.pdf
IC MONITOR PC PS OUTPUT 14-SOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 24VOUT SMD datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf