Vishay/Vitramon VJ1812Y471KBRAT4X
VJ1812Y471KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y471KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y471KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y471KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y471KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y471KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y471KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y471KBRAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y471KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y471KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y471KBRAT4X
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC DRIVER SOLENOID OCT POWERSO20 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.610" UNIV datasheet.pdf
RES 0.324 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 20A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf