Vishay/Vitramon VJ1812Y472JBRAT4X
VJ1812Y472JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y472JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y472JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y472JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y472JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y472JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y472JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y472JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y472JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y472JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y472JBRAT4X
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV DARL 4SOIC datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 352 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC LNA ISDB-T DTV 6WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf
MICRO 21C P 10" YEL JACKP NI datasheet.pdf