Vishay/Vitramon VJ1812Y472KBAAT4X
VJ1812Y472KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y472KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y472KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y472KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y472KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y472KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y472KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y472KBAAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y472KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y472KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y472KBAAT4X
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A Camera Flash 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 20PS VERT datasheet.pdf
IC TX 240-930MHZ 1-20DB 20QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.5A 10.4 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 9K OHM 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
ANTENNA 418MHZ 1/2WAVE RPSMA datasheet.pdf