Vishay/Vitramon VJ1812Y473KBLAT4X
VJ1812Y473KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y473KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y473KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y473KBLAT4X
QUANTITY
VJ1812Y473KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y473KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y473KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y473KBLAT4X
Related LinksVJ1812Y4, VJ1812Y473KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y473KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y473KBLAT4X
IC DUAL PWR DIST SWITCH 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 27POS GOLD SMD datasheet.pdf
FUSE MOD 400A 700V BLADE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NPO 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
THERM TRANS VINYL 1.00 W datasheet.pdf