Vishay/Vitramon VJ1812Y681JBRAT4X
VJ1812Y681JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y681JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y681JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y681JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y681JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y681JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y681JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y681JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y681JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y681JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y681JBRAT4X
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SSD 136GB SCSI datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 40MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 30V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN SPRING 30POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PHY 1394A DHCP 128 AES 144BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf