Vishay/Vitramon VJ1812Y681JXPAT5Z
VJ1812Y681JXPAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y681JXPAT5Z
Brief Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y681JXPAT5Z.pdf
Availability of VJ1812Y681JXPAT5Z
QUANTITY
VJ1812Y681JXPAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y681JXPAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y681JXPAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y681JXPAT5Z
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y681JXPAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y681JXPAT5Z Details Description
Related parts for VJ1812Y681JXPAT5Z
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC INVERTER TRIPLE 1INPUT US8 datasheet.pdf
1.20MM WTB RECEPT CONN CKT02 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22.1K OHM 2012 datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 5POS datasheet.pdf