Vishay/Vitramon VJ1812Y682KBCAT4X
VJ1812Y682KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y682KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y682KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y682KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812Y682KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y682KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y682KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y682KBCAT4X
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y682KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y682KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y682KBCAT4X
IC REG SWTCHD CAP INV 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 116KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC DAC 18BIT SRL 20TSSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf