Vishay/Vitramon VJ1825A101KBGAT4X
VJ1825A101KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A101KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A101KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A101KBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A101KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A101KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A101KBGAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A101KBGAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A101KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A101KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A101KBGAT4X
LED GREEN/ORG CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.01A 7.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 40W datasheet.pdf