Vishay/Vitramon VJ1825A102KBBAT4X
VJ1825A102KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A102KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A102KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A102KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A102KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A102KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A102KBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A102KBBAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A102KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A102KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A102KBBAT4X
CONN HOUSING EH 3POS 2.5MM CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
DIE PIDG STRATOTHERM 18-16AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 804 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
0.13 IN DIAMETER ALUMINUM ROD datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf