Vishay/Vitramon VJ1825A121JBGAT4X
VJ1825A121JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A121JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A121JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A121JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A121JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A121JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A121JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A121JBGAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A121JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A121JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A121JBGAT4X
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD323 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/HANDLE 16PC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf