Vishay/Vitramon VJ1825A121KBBAT4X
VJ1825A121KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A121KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A121KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A121KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A121KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A121KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A121KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A121KBBAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A121KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A121KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A121KBBAT4X
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDCTR T/D 80A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf