Vishay/Vitramon VJ1825A122JBLAT4X
VJ1825A122JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A122JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A122JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A122JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A122JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A122JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A122JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A122JBLAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A122JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A122JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A122JBLAT4X
LED 7-SEG .30 DUAL RED CA MULTIX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 6POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 22POS datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf