Vishay/Vitramon VJ1825A151JBEAT4X
VJ1825A151JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A151JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A151JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1825A151JBEAT4X
QUANTITY
VJ1825A151JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A151JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A151JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A151JBEAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A151JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A151JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A151JBEAT4X
POWER CORD FAN 45DEG ANGLE 24" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf