Vishay/Vitramon VJ1825A152JBGAT4X
VJ1825A152JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A152JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A152JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A152JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A152JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A152JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A152JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A152JBGAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A152JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A152JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A152JBGAT4X
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 160W datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 149.5K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
RES 30K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf