Vishay/Vitramon VJ1825A182JBLAT4X
VJ1825A182JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A182JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A182JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A182JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A182JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A182JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A182JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A182JBLAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A182JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A182JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A182JBLAT4X
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS R/A 7ROW T/H datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 2A 120V datasheet.pdf
A5 1.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 512KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
33000UF 10V 22X50 datasheet.pdf