Vishay/Vitramon VJ1825A222KBLAT4X
VJ1825A222KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A222KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A222KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A222KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A222KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A222KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A222KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A222KBLAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A222KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A222KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A222KBLAT4X
CONVERTER DC/DC 12V OUTPUT 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14M/MDM14H datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 32SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 10.16MM datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 560 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
TM3156M016CHBA datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 10.7MHZ CMOS SMD datasheet.pdf