Vishay/Vitramon VJ1825A271JBCAT4X
VJ1825A271JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A271JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A271JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A271JBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A271JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A271JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A271JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A271JBCAT4X
Related LinksVJ1825A2, VJ1825A271JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A271JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A271JBCAT4X
IC OPAMP GP 880KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR SGL LOW PWR 6SON datasheet.pdf
POWER D/LOCK PLUG HG 4P NATU. datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CRD COM 10MM STD 1MEG 15' BLK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 500' datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf
18POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf