Vishay/Vitramon VJ1825A330KBBAT4X
VJ1825A330KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A330KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A330KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A330KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A330KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A330KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A330KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A330KBBAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A330KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A330KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A330KBBAT4X
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 179VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES 330 OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 65POS THRUHL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf