Vishay/Vitramon VJ1825A360JBBAT4X
VJ1825A360JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A360JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A360JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A360JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A360JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A360JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A360JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A360JBBAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A360JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A360JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A360JBBAT4X
CAP FILM 10000PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A SMA datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-400 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH 4WLCSP datasheet.pdf
SAFETY GLASSES BI-FOCALS 150 CLR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf