Vishay/Vitramon VJ1825A390JBLAT4X
VJ1825A390JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A390JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A390JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A390JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A390JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A390JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A390JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A390JBLAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A390JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A390JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A390JBLAT4X
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IP CORE PCI TARGET 64BIT ECP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
27+27 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf