Vishay/Vitramon VJ1825A390KBCAT4X
VJ1825A390KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A390KBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A390KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A390KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A390KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A390KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A390KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A390KBCAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A390KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A390KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A390KBCAT4X
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 SMD 200 POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TERMINATOR/90075/PLUG 8/8 datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SRL 96KHZ 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1A 100 MOHM TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf