Vishay/Vitramon VJ1825A820KBEAT4X
VJ1825A820KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A820KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A820KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1825A820KBEAT4X
QUANTITY
VJ1825A820KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A820KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A820KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A820KBEAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A820KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A820KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A820KBEAT4X
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
FILTER LINE 15A LEADED TERM SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf