Vishay/Vitramon VJ1825A820KBGAT4X
VJ1825A820KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A820KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A820KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A820KBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A820KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A820KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A820KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A820KBGAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A820KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A820KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A820KBGAT4X
IC DGTL POT 10K 1CH 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23 OHM 1% 5W datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT HINGE LVR datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf