Vishay/Vitramon VJ1825A821KBLAT4X
VJ1825A821KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A821KBLAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A821KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A821KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A821KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A821KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A821KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A821KBLAT4X
Related LinksVJ1825A8, VJ1825A821KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A821KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A821KBLAT4X
OPT SENSOR TRIM LENS P BIN LED datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 120 OHM 5% datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 1.55K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PC93 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf