Vishay/Vitramon VJ1825Y123JBLAT4X
VJ1825Y123JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y123JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y123JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y123JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825Y123JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y123JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y123JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y123JBLAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y123JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y123JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y123JBLAT4X
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CARDEDGE MALE .100 72POS R/A AU datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAX13485E datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 50.5 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/TYPE datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf