Vishay/Vitramon VJ1825Y123KBLAT4X
VJ1825Y123KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y123KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y123KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y123KBLAT4X
QUANTITY
VJ1825Y123KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y123KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y123KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y123KBLAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y123KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y123KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y123KBLAT4X
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 6TSOP datasheet.pdf
MCP9,5BU-GEH2P,BLAU datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V Z5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES 27 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf