Vishay/Vitramon VJ1825Y154KBEAT4X
VJ1825Y154KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y154KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y154KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y154KBEAT4X
QUANTITY
VJ1825Y154KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y154KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y154KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y154KBEAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y154KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y154KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y154KBEAT4X
DIODE GEN PURP 300V 250A DO205AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
RACK AND PANEL COVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf