Vishay/Vitramon VJ1825Y184KBCAT4X
VJ1825Y184KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y184KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y184KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y184KBCAT4X
QUANTITY
VJ1825Y184KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y184KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y184KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y184KBCAT4X
Related LinksVJ1825Y1, VJ1825Y184KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y184KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y184KBCAT4X
CONN SOCKET 22-26AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 256FBGA datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 18-DIP datasheet.pdf
IC VIDEO Y/C SUMMER W/DVR 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS R/A GOLD BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC P600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf