Vishay/Vitramon VJ1825Y224JBBAT4X
VJ1825Y224JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y224JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y224JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y224JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y224JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y224JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y224JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y224JBBAT4X
Related LinksVJ1825Y2, VJ1825Y224JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y224JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y224JBBAT4X
CABLE 12COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24TSSOP datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.53"L X 3.54"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
TOOL CONTACT LOCATOR datasheet.pdf
RES SMD 0.035 OHM 1% 2W 3637 datasheet.pdf