Vishay/Vitramon VJ1825Y333JBBAT4X
VJ1825Y333JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y333JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y333JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y333JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y333JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y333JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y333JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y333JBBAT4X
Related LinksVJ1825Y3, VJ1825Y333JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y333JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y333JBBAT4X
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE PROTECT 15' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A TO-220FP datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNAP MED DL FUSE 6A datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 13 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DFN-8 TO DIP-12 SMT ADAPTER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A TO-220AB datasheet.pdf