Amphenol Industrial 97-3106A28-2P-417-940
97-3106A28-2P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-2P-417-940
Brief Description
AB 14C 12#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-2P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A28-2P-417-940
QUANTITY
97-3106A28-2P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-2P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-2P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-2P-417-940
Related Links97-3106A28, 97-3106A28-2P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-2P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-2P-417-940
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
MOD INLET W/STD FILTER 8A SCREW datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 2M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf