Vishay/Dale CRCW12105K10JNEAHP
CRCW12105K10JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105K10JNEAHP
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12105K10JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12105K10JNEAHP
QUANTITY
CRCW12105K10JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105K10JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12105K10JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105K10JNEAHP
Related LinksCRCW12105, CRCW12105K10JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105K10JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12105K10JNEAHP
RES SMD 78.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 2.3A 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Header 43 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 10POS datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf