Vishay/Vitramon VJ1825Y683JBBAT4X
VJ1825Y683JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825Y683JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
VJ1825Y683JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825Y683JBBAT4X
QUANTITY
VJ1825Y683JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825Y683JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825Y683JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825Y683JBBAT4X
Related LinksVJ1825Y6, VJ1825Y683JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825Y683JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825Y683JBBAT4X
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS RTANG .163 TIN datasheet.pdf
IC POT DIG SEXTET 50K 20-TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.95V LOW SOT-23B datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 18MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.9A SOT223 datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf