Vishay/Vitramon VJ2220A123KBBAT4X
VJ2220A123KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A123KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A123KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A123KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A123KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A123KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A123KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A123KBBAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A123KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A123KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A123KBBAT4X
RES 2.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 60POS 1MM SLD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 20A TO220SIS-3 datasheet.pdf