Vishay/Vitramon VJ2220A153KBAAT4X
VJ2220A153KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A153KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A153KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A153KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A153KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A153KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A153KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A153KBAAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A153KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A153KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A153KBAAT4X
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 20POS datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.2A TO3 datasheet.pdf