Vishay/Vitramon VJ2220A183JBBAT4X
VJ2220A183JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A183JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.018UF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A183JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A183JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A183JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A183JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A183JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A183JBBAT4X
Related LinksVJ2220A1, VJ2220A183JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A183JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A183JBBAT4X
RES SMD 12 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf