Vishay/Vitramon VJ2220A222JBGAT4X
VJ2220A222JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A222JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A222JBGAT4X.pdf
Availability of VJ2220A222JBGAT4X
QUANTITY
VJ2220A222JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A222JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A222JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)