Vishay/Vitramon VJ2220A223JBAAT4X
VJ2220A223JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A223JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A223JBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A223JBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A223JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A223JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A223JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A223JBAAT4X
Related LinksVJ2220A2, VJ2220A223JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A223JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A223JBAAT4X
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 250A DO-214 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 4096X18 128TQFP datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 970MA 80 MOHM datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X0.3 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
381 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf