Vishay/Vitramon VJ2220A223KBBAT4X
VJ2220A223KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A223KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A223KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A223KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A223KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A223KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A223KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A223KBBAT4X
Related LinksVJ2220A2, VJ2220A223KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A223KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A223KBBAT4X
KIT SURFBOARD IC ASSORTMENT 32PC datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 85 EXPANDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.450" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf