Vishay/Vitramon VJ2220A331KBEAT4X
VJ2220A331KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A331KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 500V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A331KBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220A331KBEAT4X
QUANTITY
VJ2220A331KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A331KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A331KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A331KBEAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A331KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A331KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A331KBEAT4X
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - APK64B/AE64G/X datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 4P VERT SHLD datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL2++ 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC HOT-SWAP SWITCH 65V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 9POS METR TIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 12 BLK datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 20MHZ 8SOP datasheet.pdf