Vishay/Vitramon VJ2220A333KBAAT4X
VJ2220A333KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A333KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A333KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A333KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A333KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A333KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A333KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A333KBAAT4X
Related LinksVJ2220A3, VJ2220A333KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A333KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A333KBAAT4X
IC 3.06V W/PB 5% SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
POT 150 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW SOD123 datasheet.pdf