Vishay/Vitramon VJ2220A471JBEAT4X
VJ2220A471JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A471JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 500V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A471JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220A471JBEAT4X
QUANTITY
VJ2220A471JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A471JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A471JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A471JBEAT4X
Related LinksVJ2220A4, VJ2220A471JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A471JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A471JBEAT4X
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 9V OUT 1W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf