Vishay/Vitramon VJ2220A471KBAAT4X
VJ2220A471KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A471KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A471KBAAT4X.pdf
Availability of VJ2220A471KBAAT4X
QUANTITY
VJ2220A471KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A471KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A471KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A471KBAAT4X
Related LinksVJ2220A4, VJ2220A471KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A471KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A471KBAAT4X
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN 15 LVPECL OTPT 52LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
UNSEALED OI HDW PACKET BUTTON datasheet.pdf
VARISTOR 10V 3A 0402 datasheet.pdf
RES SMD 124OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 2.71K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf