Vishay/Vitramon VJ2220A472JBBAT4X
VJ2220A472JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A472JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A472JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A472JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A472JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A472JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A472JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A472JBBAT4X
Related LinksVJ2220A4, VJ2220A472JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A472JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A472JBBAT4X
JUMPER-H1505TR/A3048V/X 8" datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADER 50POS datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LIGHT BALLAST CONTROL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
IC SDRAM DDR3 256M X 16 96-FBGA datasheet.pdf
55A CABLE MULTICORE datasheet.pdf