Vishay/Vitramon VJ2220A821JBBAT4X
VJ2220A821JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A821JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A821JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220A821JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220A821JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A821JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A821JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A821JBBAT4X
Related LinksVJ2220A8, VJ2220A821JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A821JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A821JBBAT4X
IC EEPROM 64KBIT 250NS 28SOIC datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC '97 18BIT 48LQFP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf