Vishay/Vitramon VJ2220Y104JBBAT4X
VJ2220Y104JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y104JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y104JBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y104JBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y104JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y104JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y104JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y104JBBAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y104JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y104JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y104JBBAT4X
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
PTC RESET 6V LO RHO 1206 4.00A datasheet.pdf
WASHER CUP 10-32 STEEL 1000/PK datasheet.pdf
CONN CPC RECPT 16POS STD PNL MNT datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.25A SOT223-4 datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 250V TIME datasheet.pdf
JT 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
33UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf