Vishay/Vitramon VJ2220Y153KBBAT4X
VJ2220Y153KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y153KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y153KBBAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y153KBBAT4X
QUANTITY
VJ2220Y153KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y153KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y153KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y153KBBAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y153KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y153KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y153KBBAT4X
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 38HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMT HDR W/O CAP datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 500MM 22 AWG datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID DOUBLE ENDED CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf