Vishay/Vitramon VJ2220Y153KBLAT4X
VJ2220Y153KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220Y153KBLAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 2220
Datasheet Download
VJ2220Y153KBLAT4X.pdf
Availability of VJ2220Y153KBLAT4X
QUANTITY
VJ2220Y153KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220Y153KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220Y153KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220Y153KBLAT4X
Related LinksVJ2220Y1, VJ2220Y153KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220Y153KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ2220Y153KBLAT4X
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
AMPLIF PHOTO 100-240V 50/60HZ datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
47UF 30V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf